Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Nyáron is nadrág?

Tóth Márton
Nyáron is nadrág?

A Nők nagy része abszolút ellenzi a nyári szezonban a nadrágokat, a másik tábor viszont el sem tudja képzelni, hogy ruhában vagy szoknyában legyen a legmelegebb napokon sem.
Na de akkor milyen nadrágot válasszunk a nyári időszakban

Nadrág vagy nem nadrág?

Ez itt a kérdés!

1. rész az anyag vastagságokról...

Abban mindenképpen megegyezhetünk, hogy igazság nincs!

Mindenki azt viseli, amiben jól érzi magát. A Nők nagy része abszolút ellenzi a nyári szezonban a nadrágokat, a másik tábor viszont el sem tudja képzelni, hogy ruhában vagy szoknyában legyen a legmelegebb napokon sem.
Na de akkor milyen nadrágot válasszunk a nyári időszakban? 

Segítek!

Először is verjük ki a fejünkből, hogy júniustól augusztusig csak és kizárólag 40 Celsius fok van. Hiába van ez a globális felmelegedés a nyakunkon, illetve pont ennek köszönhetően, ugye már májusban elkezdődnek a melegek, majd aztán még szeptemberben is elég hosszúra nyúlik a vénasszonyok nyara. A kettő között meg sokszor tikkasztó meleg van, majd hirtelen lehullik 30 mm csapadék és vissza hűl a levegő 10-15 fokot.

Na erre találjuk ki, hogy mit is vegyünk fel aznapra… 

Ráadásul nyár elején és végén a reggelek és az esték is hűvösek lehetnek. Szóval tényleg nem egyszerű.

Másik szempont, hogy hol élünk, vidéken, városban, netán a fővárosban?
- Mostanában sokat vagyok Pesten és többen panaszkodnak, hogy a tömegközlekedés nem túl tiszta, nem szívesen ülnének le ruhában vagy szoknyában a székekre, ezért mindenképpen nadrágot keresnek. Vagy épp pont sokat autókáznak akár városban akár vidéken, és ki-be száláskor ne kelljen a szoknyával bajlódni, vacakolni. De az se feledjük el, hogy rendszerint csak beugrunk bevásárolni a túlklimatizált boltokba, akkor sem utolsó szempont, hogy ne fagyjuk le abban a 20 percben.
- Munkahely. Az életünk aktívabb nagyobb részét a munkahelyünkön töltjük. Kényelmes, és az ottani dressz kódnak megfelelő öltözékre van szükségünk, amiben el tudjuk viselni a kollégák eltérő véleményét a klíma használatával kapcsolatban. Többször látom az irodaházban dolgozókat, hogy nadrág kosztümben vannak ilyenkor is, valószínűleg ezt követelik meg tőlük. De ez sem biztos, mert  ha jó nadrágot választunk az pontosan olyan kényelmes és komfortos viselet nyáron is mint a lengébb szoknyák.
Természetesen ne feledkezzünk meg a saját alkatunkról sem!
Azon nőknek, akiknek valamilyen oknál fogva vastagabb a térde nem feltétlenül ajánlott egy szűkszárú nadrág, vagy aki a bokáját nem szívesen mutogatja, szóba sem jöhet halásznadrág. 40 felett már ritkaságszámba megy, ha egy nőnek minden típusú nadrág jól áll és szereti is azt, az maga volna a bőség zavara.

No nézzük, milyennek is kell lennie egy jó nyári nadrágnak, milyen elvárásaink lehetnek.

- Talán legfontosabb az anyag. Legyen vékony, jól szellőző és tartós, ha passzosabb fazont választunk legyen kellőképpen rugalmas is, bár az elasztikusság akkor is elvárható, ha laza nadrágot választunk, hiszen derékban kell, hogy tartson.

Mi a Farmer Királynál is sokféle anyagtípussal dolgozunk nyáron is!


F - anyagjelölésű nadrág     

Különbözű anyag jelölések a termékeink cimkéjén. Az "F" a legvékonyabb, az "SE" az közepes nagyon jó elasztikus, az "R" a normál farmer anyag.


Webáruházunkban pedig itt láthatja, hogy az adott nadrág milyen anyagból készült!


- Vannak a korábbi igazán vékony anyagból - már már vászon vékonyságú farmerből - készült, termék kódoknál “F” betűvel jelölt nadrágjaink. (például a LAFEI NIER NAGYMÉRETŰ, VILÁGOSKÉK VÉKONY NŐI FARMERNADRÁG)
Ez az anyag típus, a mi kínálatunkban a legvékonyabb. Kissé gyűrődős, hisz elasztán tartalma is csekély és az a kellemes összetartó érzés sincs meg benne, cserébe viszont a legmelegebb időszakban is nagyon jól viselhető! Igazán jól szellőzik, érzetre hűvös az anyag, tartósságát tekintve, többnyire nem egy egynyaras nadrág. Többnyire, egyenes szárú, enyhén szűkülő szárú, és halásznadrág készül belőle.

 

     
Mind a négy nadrág "F" -es, a legvékonyabb anyagból készült. A világoskék egyenes szárú, a piros enyhény szűkülő, a barna cső szabású, a sötétkék pedig egy halásznadrág.

- Következő nyári anyagunk, a termék kódokban “SE” karakterekkel jelölt, csupán 1-2 éve kapható farmer anyag. Az “F”-es anyaghoz képest, picivel vastagabb, magasabb az elasztán tartalma, viszont pontosan ezért hozza a nagyon jó, és kellemes összetartó értést. Vásárlóink elmondása alapján kényelmesebb is, mert “összekapva” érzik magukat. Az igazi 40 fok kánikulát leszámítva egész nyáron hihetetlen jó viselet. Nem meleg, nem gyűrődik, nem lazul ki nap végére, szóval pontosan olyan mint amilyennek lennie kell egy jó nyári női farmer nadrágnak. Kifejezetten csinos, új darabok készülnek ebből az anyag típusból,  sok közülük színes, vagy szépen hímzett, esetleg csipkés. Többnyire enyhén szűkülő, csőszárú és halásznadrágok készülnek belőle. (például a LAFEI NIER NAGYVIRÁGOS VÉKONY FARMER NADRÁG) 

   
"SE" anyagból készült nadrágok, az első három csőszabású a jobb oldali enyhény szűkülő szárú


- Teljesen új anyagként ezúttal a RAYON nyári verziója is megjelent! (juhéé)
"B-LM" ként találhatóak meg a termékek kódjai között, egyelőre csak néhány nadrág kapható ebből a fantasztikus anyagból. A RAYON anyag minden előnyét hordozza, természetesen mivel vékonyabb, ezért nem érezzük azt a fantasztikus összetartó érzést, de mégis mintha egy lehelletnyi réteg lenne csak rajtunk. Szellőzik, rugalmas, egyáltalán nem gyűrődik, estére sem veszíti el a tartását! Fantasztikus! Érdemes kipróbálni! Egyelőre csak enyhén szűkülő és néhány csőszárú nadrág kapható. ( nemsokára hozom őket is)
- Ne feledkezzünk meg a legsokoldalúbb alapanyagunkról, a klasszikus farmer anyagról.
Termékeink között “R” betűvel jelölt anyag, az eredetinek mondott farmer anyagunk!
Minden évszakban hordható, (hisz megbeszéltük, hogy nyáron is vannak hűvösebb napok) kifejezetten jól összetart, eszméletlenül tartós, már már elnyűhetetlen anyag. Jól szellőzik, elasztikus, kényelmes. Mindenféle nadrág készül belőle, a trapéztól kezdve a shortokig. (például a LAFEI NIER ALUL STRASSZOS, VILÁGOSKÉK FARMERNADRÁG)

       
A jobbról, balra haladva egy egyenes szárú, enyhén szűkülő, cső, majd egy halásznadrág. Mindegyik a normál "R" jelölésű farmeranyagból készült.

Mi a nyári időszakban ezen nadrágokat ajánljuk, mert ha valakinek ezekből van 2-3 nacija teljes mértékben le tudja fedni a nyári ruhatárat.

- Fazonját tekintve jön csak igazán szóba az ízlés kérdése. Sokan rávágják, hogy laza legyen, bő legyen,  egyenes szárú, mert nyáron az az igazi, de az meg  nem mindenkinek áll igazán csinosan, hisz nem követi a fenék és lábak vonalát, de ettől függetlenül ha jó méretet választunk, egy egyenes szárú nadrág tökéletes választás lehet!
De egyébként meg nekünk is van pár szuper jó, kimondottan laza, nyári nadrágunk. Igazi kánikula holmi, aki egyet vesz belőle garantáltan visz belőle még egyet pár hét múlva mert mindig ebben akar majd lenni, annyira fantasztikus. Nem viccelek. Mindig ebben akar majd lenni! Mindig ebben lesz majd.

 
Kifejezetten laza viseletű, hihetetlenül jól szellőző, kimondott kánikula szettek! 

Következő gondolat  természetesen a halásznadrág. Ezek között is van többféle, van amelyik térdig ér, van amelyik lábszár középig. Itt én mindig meghagyom a választás lehetőségét a vásárlónak, mert van aki szereti mutogatni a térdét, viszont sokan teljes mértékig  elzárkóznak ettől. Egy jól megválasztott halásznadrág fantasztikus viselet egész nyáron. Legyen szó akár egy szokásos hétköznapról  vagy munkáról, a legtöbben jól ki tudják használni, fontos a szín és az anyagvastagság helyes megválasztása, hogy jól ki tudjuk használni.
     
Két sportosabb, és két csinosabb, elegánsabb halásznadrág.


Vannak még ugye a shortok. Többnyire a fiatal leányok kedvelt viselete akik fenekét  az idő vasfoga még nem gyötörte meg, hisz ebben a nadrág típusban ők igazán jól meg tudják mutatni formás lábaikat. 


Anna a fehér csipkés shortban


Megérkezünk lassacskán a mostanában nem hiába divatban lévő, rövidített szárú nadrágokhoz. Náluk ez 66-70 cm - es belső szárhosszt jelent. Ezen nadrágok többnyire bokáig érnek és csőszabásúak. Nálunk a csőszabás sem azt jelenti, hogy full passzos a lábon végig, hanem fenék alatt elkezd a száruk szűkülni és végig szépen szűkül, persze ez nagyban függ a viselője alakjától!. Pazar nadrágok vannak a kínálatunkban, sok mostmár “SE” anyagból, így kellőképp elasztikusak mégis nyáron megfelelően szellőznek, csinos viseletet biztosítva a legmelegebb napokban is!


  
Csőszabású, rövidített szárú, vékony elasztikus nyári nadrágok

És akkor még nem is beszéltünk a színekről :) 



Önök is pontosan jól tudják mekkora kihívás a megfelelő nyári öltözék megválasztás. Anyagok, színek, fazonok. De ezért vagyunk mi, hogy segítsünk mindenkinek megtalálni az igazán megfelelő darabokat! Keressen fel mineket üzleteinkben, vagy hívjon minket telefonon, kérje szaktanácsadásunkat, és ígérem! Az Önnek legmefelelőbb nadrággal fog tőlünk távozni, és alig várja majd az újabb nadrágokat!

Üzleteink:
8380, Hévíz Erzsébet Királyné utca 8
+3620/4244-698 Morvai Anikó
1095, Budapest Lechner Ödön fasor 2/B
+3630/423-8358 Tóth Márton

 

Az oldal tetejére